Categories
Cannabis

Veľa ľudí už pozná alebo dokonca objavilo zdravotné výhody, ktoré prináša CBD. Ale na trhu existujú aj výrobky CBG. Čo je to CBG a aké sú rozdiely medzi CBG a CBD.

CBG znamená kanabigerol a tento kanabinoid tiež pochádza z rastliny konope. Podobne ako známejšie CBD aj CBG má viacero zdravotných výhod.

CBG je tiež kanabinoid, ktorý môže interagovať s naším endokanabinoidným systémom a inými kanabinoidmi, ako je CBD.

CBG oleje s vysokou koncentráciou môžu mať mnohé pozitívne účinky pre zdravie.

V CBG prítomné kanabinoidy, sú získané z kanabisu a pochádzajú z kyseliny kanabigerolovej (CBGA), čo je kyslá forma CBG. Ako rastlina dozrieva, CBGA sa konvertuje rastlinnými enzýmami na tri hlavné kanabinoidné prekurzory:

  • kyselina tetrahydrokanabinolová (THCA)
  • kyselina kanabidilová (CBDA)
  • kyselina kanabichromenová (CBCA)

Kanabigerol je fytokanabinoid,, ktorý je kanabinoid produkovaný rastlinami konope. Každý organizmus potrebuje kanabinoidy, pre správne fungovanie. Užívanie rastlinných fytokanabinoidov, CBG, spustí reakciu vášho tela podobnú tej, ktorú produkujú endokanabinoidy, ktoré tvorí ľudské telo.

Bežné lieky, ktoré používali ľudia napríklad na zníženie bolesti a zápalom nemajú často úspech. Ľudia, ktorí trpia bolesťami preto hľadali iné dostupné alternatívy, ktoré dokážu skutočne odstrániť zdravotné problémy. CBG inhibuje aktivitu rôznych enzýmov, ktoré majú silné protizápalové bolesti. Rovnako tak, dokážu látky obsiahnuté v CBG účinne tlmiť alebo dokonca odstrániť bolesti.
Medzi obľúbené produkty CBG radíme Real Pure Hemp CBG OLEJ 30% 10 ml, ktorý je svojim kvalitným zložením zaiste lídrom kvality.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Kategórie